34. NEDJELJA KROZ GODINU – KRIST KRALJ – 24. studenog 2013.


th34. NEDJELJA KROZ GODINU

KRIST KRALJ

24. studenog 2013.

sv. mise: 08,00; 10,00; 11,30; 18,00.

radnim danom: 08,00; 18,00

 

 1. Danas je posljednja nedjelja crkvene godine, svetkovina Krista Kralja svega stvorenoga kojom završava ova sveta Godina vjere. Na svim misama otpjevat ćemo himan „Tebe Boga hvalimo“. Potičemo vas da primite potpuni oprost za sebe uz uobičajene uvjete, a to su: sv. pričest i po potrebi ispovijed, zatim izmoliti Vjerovanje i Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu na nakane Sv. oca pape.
 2. Danas jedna skupina naših budućih firmanika završava Mali tečaj kršćanstva – Kusriljo, a druga skupina će započeti u petak 29. studenog u 17,30  a nastavlja se tijekom subote i nedjelje.  – Preporučujemo i njih i suradnike-animatore u vaše molitve, a uz to bi dobrodošlo da ponetko za njih pripremi i donese nešto kolača ili klipića za okrepu kod pauza.
 3. Iduće nedjelje je naš referendum za brak i obitelj – molimo na tu nakanu s cijelom Crkvom u našem narodu krunicu na tu nakanu. U ovom tjednu ćemo pola sata prije mise moliti krunicu za uspjeh referenduma. Svakom vjerniku je jasno što Bog želi – na referendumu zaokružite „Za“ obitelj. Oni koji su protiv, protive se Bogu – oni su za Sodomu i Gomoru!
 4. U ponedjeljak je u 19,00 sati u biskupijskoj dvorani u Zagrebačkoj 3 predstavljanje knjige Josipa Jurčevića: Slučaj Perković – spašavanje zločinačke budućnosti – ulaz slobodan.
 5. U četvrtak započinjemo devetnicu u čast sv. Nikoli kao svoju pripravu za naše godišnje župno proštenje – svetkovinu sv. Nikole. Svaki dan 10 minuta prije večernje sv. mise imat ćemo pobožnost u čast Sv. Nikoli – molit ćemo litanije svih svetih i pripadne molitve.
 6. Prošlih godina sv. Nikola je darivao djecu naše župe znakovitim darovima,  koje smo nabavili darom župe i pomoću dobrih ljudi. Za dragovoljne priloge na polici za tisak bit će košarica, pa unaprijed zahvaljujemo darovateljima.
 7. U utorak je poslije večernje mise molitvena zajednica, a u  četvrtak uobičajeno klanjanje.
 8. U subotu je godišnje župno klanjanje u susjednoj župi Sv. Fabijana i Sebastijana – glavna misa je u crkvi Dobrog Pastira u 18,00 sati.
 9. Iduće nedjelje započinje nova crkvena godina. Advent ili Došašće je vrijeme u kojem se pripremamo za trostruki Kristov dolazak – onaj povijesni spomenom, onaj budući spremnim iščekivanjem, a trajni njegov dolazak sudjelovanjem u sakramentima, osobito u euharistiji. Budući da je to vrijeme budnosti, pozivamo vas svaki dan na mise zornice u 06,00 sati. Zato od iduće nedjelje do Božića neće biti jutarnjih misa u 08,00 sati ni nedjeljom ni svagdanom. Ostale mise su po redovitom rasporedu.

10.U ovom tjednu vjeronauk je redovit – u ovom tjednu za više razrede.

11.Preporučujemo tisak i kalendare.


Župa sv. Nikole, 24.11.2013 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 19,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 19,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 17,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta