4. KORIZMENA NEDJELJA – 6. ožujka 2016.


preuzmi4. KORIZMENA NEDJELJA – 6. ožujka 2016.

sv. mise: 08,00; 10,00; 11,30; 18,00. – SV. FLORIJAN: 16,00;

radnim danom: 08,00; 18,00

 

 1. Svake nedjelje i petka tijekom korizme je prije večernje sv. mise pobožnost Križnog puta u 17,30. Križni put mladih od Sv. Martina na Muri do Podturna je u subotu i nedjelju. Prijaviti se mogu još danas.
 2. Sutra je u Biskupiji svećenički susret i odsutni smo od 10 sati do 15,00.  Budući da će to biti korizmena duhovna obnova, bit će i sv. misa u 12,oo – dođite na tu misu.
 3. U utorak je molitvena zajednica poslije večernje sv. mise.
 4. U naškoj župi će u ovoj Svetoj godini Božjeg milosrđa „Dan potpunog oprosta i 24 sata za Gospodina“  biti nakon večernje mise u četvrtak 10. ožujka i tijekom petka 11. ožujka do večernje mise. – U petak će biti i naša korizmena ispovijed za sve u 10,00 sati ujutro i popodne u 16,00 sati sa susjednim svećenicima, a tijekom noći i dana bit ćemo na raspolaganju za ispovijed mi sami, kapelan i župnik. Prije zajedničke ispovijedi bit će pokorničko bogoslužje s korizmenom katehezom, a poslije ispovijedi bit će sv. misa. – Tog dana bit će i cjelonoćno i cjelodnevno klanjanje na kojem ćemo naizmjenično moliti Krunicu  Božanskog milosrđa, Psalme i Zlatnu krunicu. Zato molimo da se prijave klanjatelji koji će osobito kroz noć biti u našoj crkvi kao dežurni molitelji, a prijavite se na listu koja se nalazi na polici za tisak kao i u sakristiji. Također molimo da tog dana i naši bolesnici i oni koji ne mogu doći u crkvu dobiti potpuni oprost, taj oprost dobiju u svojoj kući ili u bolnici, pa nas stoga pozovite da ih tog dana posjetimo, ispovjedimo i donesemo sv. pričest. – Potpuni oprost dobije se uz uobičajene uvjete: ispovijed, sv. pričest, izmoliti Vjerovanje i Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu – na nakane sv. oca Pape. – Neka nitko ne ostane bez ispovijedi i pričesti i potpunog oprosta. Navratite se u crkvu tijekom noći ili dana, poklonite se Isusu i ostanite u molitvi.
 5. U susjednim župama je velika korizmena ispovijed u  subotu, ujutro u Jalžabetu,  prijepodne na Banfici a popodne u Biškupcu – bit ćemo odsutni veći dio dana.
 6. Svakog petka je proba zborskog pjevanja za zbor Donum, u 20,00 sati, a subotom u 10,30 za zbor mladih Nikolići.
 7. Tijekom korizme prikupljamo živežne namirnice za siromašne – korisnike socijalne samoposluge.
 8. Iduće nedjelje je Nedjelja Caritasa i milostinja je namijenjena za Biskupijski caritas.
 9. Župni vjeronauk je u ovom tjednu redovit – za niže razrede, osim petka za 4. razred, kad je dan ispovijed i misa. Svi vjeroučenici koji su već bili na prvoj pričesti obavezno trebaju doći u petak na ispovijed.

10. Budući da mnogi vjeroučenici poslije prve pričesti više ne idu na župni vjeronauk, a niti na misu ni na ispovijed, nakon rasprave na Župnom pastoralnom vijeću, župnik je napisao pismo svim njihovim roditeljima koje će dobiti ovih dana, u kojem ih pozivamo na ispovijed u petak i na redovit župni vjeronauk nakon toga. U protivnom će se za njih primanje sv. potvrde odgoditi, prema važećim zahtjevima svih biskupa Hrvatske biskupske konferencije. – Možda će neke pismo iznenaditi, ali nad poraznim činjenicama se svi trebamo zamisliti – i djelovati,  jer vjera je bez djela mrtva.

11. Devetnica u čast sv. Josipu, zaštitniku Domovine i Crkve, započinje u četvrtak – svaki dan 10 minuta prije večernje sv. mise.


Stjepan Najman, 06.03.2016 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 19,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 19,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 17,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta