31. NEDJELJA KROZ GODINU – 4. studenog 2018.

preuzmi31. NEDJELJA KROZ GODINU – 4. studenog 2018.

———————————————————-

mise: 08,00; 10,00; 11,30; 18,00. – SV. FLORIJAN: 16,00;

———————————————————

1. Danas kapucin p. Bono Šagi slavi svoju Dijamantnu misu, tj. 60 godina svećeništva. Svetu misu slavi u kapucinskoj crkvi u 10 sati – čestitamo slavljeniku i preporučujemo ga u molitve.
  2. U utorak je poslije večernje mise u vjeronaučnoj dvorani molitvena zajednica. U seijedu Molitvom okrunimo Mariju, a u četvrtak molitva od 00-24 sata na posebne nakane – poslije večernje sv. mise je redovito klanjanje.
  3. U četvrtak poslije večernje mise i klanjanja bit će sastanak Župnog pastoralnog i Župnog ekonomskog vijeća.
  4. Naši pjevači iz zbora „Donum“ imaju redovite probe svake srijede u 20,00 sati, a zbor mladih „Nikolići“ su na vježbi pjevanja u subotu u 10,00 sati.
  5. Tijekom ljeta proveli smo obnovu donjih dijelova uokolo cijele crkve koji su zbog djelovanja vlage bili oštećeni, a ti radovi još nisu završeni. Popravljaju se i špalete prozora sa zaštitnim mrežama, a predstoji sanacija kamenih štokova na vratima. Radove dijelom sufinancira Grad Varaždin iz spomeničke rente, a za naš udio u toj obnovi zahvaljujemo svim darovateljima obiteljskog dara za koji se preporučujemo našim obiteljima. – Iz vašeg redovitog obiteljskog dara pokrivamo sve troškove i redovita održavanja.
  6. U ovom tjednu uz prvopričesnike i firmanike, župni vjeronauk je za niže razrede – u utorak 2. i 4. razred.
  7. U četvrtak prijepodne svi svećenici našeg Istočnovaraždinskog dekanata imaju u Trnovcu godišnji sastanak tzv. koronu i bite ćemo odsutni do 15,00 sati.
  8. Vjerujemo da već znate da se u ovoj 20.-obljetnici naše Varaždinske biskupije prijašnji Donjovaraždinski dekanat podijelio na Istočnovaraždinski i Zapadnovaraždinski dekanat. Tom prigodom je za našu župu određen i novi datum župnog klanjanja koji više neće biti 3. svibnja, nego 14. studenog na blagdan sv. Nikole Tavelića, našeg prvog proglašenog hrvatskog sveca čiji lijepi kip mi imamo u svetištu župne crkve. – Ove godine ćemo imati na taj dan prvo župno klanjanje, i duhovnu obnovu kao daljnju pripravu i za naš župni blagdan, svetkovinu Sv. Nikole biskupa. Trodnevna duhovna obnova bit će na večernjim misama iduće nedjelje, ponedjeljka i utorka, a voditelji će biti kanonici Čazmansko-varaždinskog kaptola: u nedjelju preč. Franjo Biškup, u ponedjeljak perč. Damjan Koren, a u utorak preč. Valent Posavec. Na dan klanjanja u srijedu 14. studenog svečanu koncelebriranu sv. misu predvodit će mons. Juraj Batelja, promicatelj kauze za kanonizaciju bl. Alojzija Stepinca koji je prije 80 godina imao ovdje u Varaždinu svečani Euharistijski kongres. Prije sv. mise, tj. u 17,30 mons. Batelja će prikazati dokumentarne priloge s tog kongresa. – Pozivamo vas sve u što većem broju na ovu trodnevnicu i duhovnu obnovu povodom budućeg našeg župnog blagdana sv. Nikole Tavelića i župnog klanjanja. Raspored klanjanja pogledajte na oglasnoj ploči.

Stjepan Najman, 04.11.2018