4. USKRSNA NEDJELJA – DOBRI PASTIR – 21. travnja 2024.

preuzmi4. USKRSNA NEDJELJA – DOBRI PASTIR – 21. travnja 2024.

———————————————

mise: 08,00; 10,00; 11,30; 19,00. – SV. FLORIJAN: 17,00;

———————————————

1. Danas u Crkvi slavimo Nedjelju Dobrog Pastira. Ove nedjelje se u cijeloj crkvi obilježava Dan duhovnih zvanja – stoga molimo za nove svećenike, redovnike, redovnice i misionare. U susjednoj župi Sv. Fabijana i Sebastijana je glavno godišnje proštenje u crkvi Dobrog Pastira sa svečanom misom u 10 sati koju predvodi naš biskup mons. Bože Radoš.
  2. Festival Dobrog Pastira održat će se danas u crkvi Dobrog Pastira u 16 sati. Preporučujemo svima, a osobito našim mladima.
  3. Danas popodne u 16,00 sati je roditeljski sastanak za roditelje prvopričesnika.
  4. Proba zbora Donum je u srijedu u 20 sati.
  5. U četvrtak je redovito tjedno klanjanje poslije večernje sv. mise.
  6. Župni vjeronauk je u ovom tjednu redovit osim za vjeroučenike 8. razreda koji nemaju vjeronauk u utorak nego svi neka dođu u četvrtak u 15,15 sati.
  7. U subotu mladi naše župe i župe Prelog te Nedelišća zajednički planinare na Ivanšćicu. Pozivamo sve mlade, a prijaviti se možete osobno kapelanu – što prije.
  8. Od 6. do 9. lipnja planiramo održati Mali tečaj kršćanstva – Kursiljo za odrasle. Zainteresirani neka se prijave u župni ured. Kursiljo je tečaj u kojem se uz određene teme svećenika sudjeluje u međusobnom razgovoru u manjoj grupi za stolom, gdje se na temelju svjedočenja animatora laika izmjenjuju vjernička iskustva i stvara prijateljska zajednica vjernika, a vjera u živog Isusa oživljava novom svježinom. – To iskustvo preporučujemo.
  9. Iduće nedjelje bit će u našoj župnoj crkvi dva lijepa slavlja: u 10 sati će naš biskup krstiti dijete obitelji Horvat, a u 11,30 će biti obnova zavjeta bračnog para Plantak koji slave zlatni jubilej svoga vjenčanja.
  10. Imamo jedno upozorenje za one koji dolaze na sv. pričest Pričest mogu primiti samo oni koji su ispovjeđeni, tj. bez teškoga grijeha na duši. Pričest se prima stojeći ili klečeći, na usta ili na ruku. Lijeva ruka je s ispruženim dlanom u visini prsiju, a desnom rukom se hostija prinese ustima, ali odmah pred svećenikom bez okretanja ili odlaska s hostijom u ruci – to je strogo zabranjeno! – Pričesnici trebaju dolaziti pred svećenika u dva reda i pričest se dijeli naizmjenično i to odmah nakon „Evo Jaganjca Božjega“ bez čekanja i sjedanja na klupe. Molimo da iza ministranata red za sv. pričest formirate odmah. Sjesti mogu samo oni koji ne idu na sv. pričest, a oni koji su pričest primili mogu nakon toga, moleći se, sjesti ili još bolje kleknuti u zahvali, a potom pjesmom slaviti Gospodina.

Stjepan Najman, 20.04.2024