DUHOVI – 19. svibnja 2013.


indeksiraj DUHOVI – 19. svibnja 2013.

sv. mise: 08,00; 10,00; 11,30;19,00.

radnim danom: 08,00; 19,00

 

 1. S današnjom svetkovinom Duhova završava uskrsno vrijeme – na anđeosko pozdravljenje ponovno se moli Anđeo Gospodnji.
 2. Danas poslije večernje sv. mise bit će u našoj župnoj crkvi koncert našeg župnog zbora Donum i zbora mladih Nikolići – bit će to zapravo Duhovsko slavlje, stoga vas pozivamo zajedno proslaviti Duha Svetoga.
 3. Danas se u našoj Domovini održavaju izbori za nositelje lokalne uprave. Izađite na izbore i glasujte u skladu sa svojom vjerom prosvijetljenom savješću. Naime i lokalni izbori uvjetuju one koji donose opće zakone koji su ili bezbožni ili moralni – stoga smo i mi vrlo odgovorni koga podržavamo.
 4. Danas se nastavlja prikupljanje potpisa za referendum o braku. Akciju organizira građanska inicijativa “U ime obitelji”. Traži se da se brak u Ustavu RH definira jedino kao zajednica muškarca i žene.

Vrijednost braka i obitelji se sve više narušava u našem društvu. Djeca i mladi pokušavaju se odgajati za iskrivljenu sliku braka i obitelji. U javnosti se sve glasnije čuju najave da će se u Hrvatskoj pokušati zakonski promijeniti definicija braka kako bi i homoseksualni parovi sklapali brak i posvajali djecu. Za raspisivanje referenduma potrebno je u 15 dana prikupiti 375.000 potpisa.

Skupljanje potpisa će trajati do 26. svibnja. Ako želite podržati ovu akciju, poslije mise ove i iduće nedjelje pripremite svoj OIB ili JMBG i potpišite se za brak i obitelj po Božjem planu i zakonu. Dobro odgojena savjest i crkveno učiteljstvo vas na to potiču. Pridružite se velikoj većini hrvatskog naroda kojemu je brak i obitelj najveća svetinja. Spriječite nasilne homoseksualne udruge i bezbožne političare da donose zakone protivne istinskom dobru čovjeka.

 1. Naši prvopričesnici će  ovaj tjedan dolaziti svaki dan na večernju misu i ostati poslije mise na kraćim probama i dogovorima, a  prvopričesničke haljine  će dobiti u utorak.
 2. Ispovijed za prvopričesnike, njihove roditelje i ukućane bit će u subotu u 10,00 sati, a mogu doći i ostali vjeroučenici.
 3. Slavlje Prve sv. pričesti je u našoj župi iduće nedjelje na misi u 10,00 sati. Molimo za ovih 39-toro prvopričesnika.
 4. Naši firmanici koji su prošle nedjelje primili dar Duha Svetoga, neka vrate crvene šalove ili ih zadrže kao uspomenu uz nadoknadu od 30 kuna.
 5. U srijedu, petak i subotu su kvatre – dragovoljni post i nemrs za blagoslov zemlje i ljudskog rada.

10.U četvrtak je redovito klanjanje poslije večernje sv. mise.

11.U petak navečer u 20,00 sati je proba pjevanja za zbor Donum, a za zbor mladih Nikolići u subotu u 11,00 sati prijepodne.

12.Mladići i djevojke koji završavaju 8. razred ili koji od razreda srednje škole, a osjećaju Božji poziv za svećeništvo ili redovništvo mogu se prijaviti za upis u sjemenište ili novicijat. – Prijave idu preko župnika. – Svi pak molimo za nova duhovna zvanja.

13.Preporučujemo katolički tisak – osobito Glas koncila i Živo vrelo.


Župa sv. Nikole, 18.05.2013 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta