DUHOVI – 19. svibnja 2013.

indeksiraj DUHOVI – 19. svibnja 2013.

sv. mise: 08,00; 10,00; 11,30;19,00.

1. S današnjom svetkovinom Duhova završava uskrsno vrijeme – na anđeosko pozdravljenje ponovno se moli Anđeo Gospodnji.
  2. Danas poslije večernje sv. mise bit će u našoj župnoj crkvi koncert našeg župnog zbora Donum i zbora mladih Nikolići – bit će to zapravo Duhovsko slavlje, stoga vas pozivamo zajedno proslaviti Duha Svetoga.
  3. Danas se u našoj Domovini održavaju izbori za nositelje lokalne uprave. Izađite na izbore i glasujte u skladu sa svojom vjerom prosvijetljenom savješću. Naime i lokalni izbori uvjetuju one koji donose opće zakone koji su ili bezbožni ili moralni – stoga smo i mi vrlo odgovorni koga podržavamo.
  4. Danas se nastavlja prikupljanje potpisa za referendum o braku. Akciju organizira građanska inicijativa “U ime obitelji”. Traži se da se brak u Ustavu RH definira jedino kao zajednica muškarca i žene.

Vrijednost braka i obitelji se sve više narušava u našem društvu. Djeca i mladi pokušavaju se odgajati za iskrivljenu sliku braka i obitelji. U javnosti se sve glasnije čuju najave da će se u Hrvatskoj pokušati zakonski promijeniti definicija braka kako bi i homoseksualni parovi sklapali brak i posvajali djecu. Za raspisivanje referenduma potrebno je u 15 dana prikupiti 375.000 potpisa.

Skupljanje potpisa će trajati do 26. svibnja. Ako želite podržati ovu akciju, poslije mise ove i iduće nedjelje pripremite svoj OIB ili JMBG i potpišite se za brak i obitelj po Božjem planu i zakonu. Dobro odgojena savjest i crkveno učiteljstvo vas na to potiču. Pridružite se velikoj većini hrvatskog naroda kojemu je brak i obitelj najveća svetinja. Spriječite nasilne homoseksualne udruge i bezbožne političare da donose zakone protivne istinskom dobru čovjeka.

1. Naši prvopričesnici će  ovaj tjedan dolaziti svaki dan na večernju misu i ostati poslije mise na kraćim probama i dogovorima, a  prvopričesničke haljine  će dobiti u utorak.
  2. Ispovijed za prvopričesnike, njihove roditelje i ukućane bit će u subotu u 10,00 sati, a mogu doći i ostali vjeroučenici.
  3. Slavlje Prve sv. pričesti je u našoj župi iduće nedjelje na misi u 10,00 sati. Molimo za ovih 39-toro prvopričesnika.
  4. Naši firmanici koji su prošle nedjelje primili dar Duha Svetoga, neka vrate crvene šalove ili ih zadrže kao uspomenu uz nadoknadu od 30 kuna.
  5. U srijedu, petak i subotu su kvatre – dragovoljni post i nemrs za blagoslov zemlje i ljudskog rada.

10.U četvrtak je redovito klanjanje poslije večernje sv. mise.

11.U petak navečer u 20,00 sati je proba pjevanja za zbor Donum, a za zbor mladih Nikolići u subotu u 11,00 sati prijepodne.

12.Mladići i djevojke koji završavaju 8. razred ili koji od razreda srednje škole, a osjećaju Božji poziv za svećeništvo ili redovništvo mogu se prijaviti za upis u sjemenište ili novicijat. – Prijave idu preko župnika. – Svi pak molimo za nova duhovna zvanja.

13.Preporučujemo katolički tisak – osobito Glas koncila i Živo vrelo.

Župa sv. Nikole, 18.05.2013