PRESVETO TROJSTVO i 8. tjedan kroz godinu – 26. svibnja 2013. – DAN PRVE SV. PRIČESTI


trojstvoPRESVETO TROJSTVO i 8. tjedan kroz godinu – 26. svibnja 2013.

sv. mise: 08,00; 10,00; 11,30; 19,00.

radnim danom: 08,00; 19,00

 

 1. Danas 39-oro naših vjeroučenika prima Prvu sv. Pričest – čestitamo im i preporučujemo ih u molitve da ostanu vjerni Isusu.
 2. Prvopričesnici će obučeni u bijele haljine dolaziti svaki dan na svibanjske pobožnosti i večernju sv. misu i sudjelovati na potpun način primajući sv. pričest.
 3. 3.    U četvrtak je zapovjedana svetkovna Presvetog Tijela i Krvi Kristove – Tijelovo. U našoj župi bit će samo jutarnja i večernja sv. misa, a sve vas pozivamo u što većem broju odazvati se na misu u katedrali u 10,00 sati poslije koje će biti tijelovska procesija.
 4. Naši prvopričesnici trebaju svi doći u katedralu na misu u 10,00 sati gdje će biti sa svim prvopričesnicima grada Varaždina glavni pjevački zbor na misi i poslije mise sudjelovati na tijelovskoj procesiji. U katedralni zbor su pozvani i zborovi mladih, to znači i naši Nikolići.
 5. Prvopričesničke haljine vratiti treba čiste u nedjelju za dva tjedna tj. 9. lipnja nakon mise u 10 sati.
 6. Firmanici koji još nisu, neka vrate crvene šalove što prije.
 7. U petak je završetak svibanjskih pobožnosti i nakon večernje mise otpjevat ćemo himan „Tebe, Boga, hvalimo“ za sve primljene milosti zagovorom Blažene Djevice Marije – Kraljice svibnja.
 8. U subotu u 15 sati je u Biskupiji susret roditelja s 5-tero i više malodobne djece u organizaciji Biskupijskog caritasa s podjelom obiteljskih paketa.
 9. Danas je posljednji dan prikupljanja potpisa za referendum o braku.

Dobro odgojena savjest i crkveno učiteljstvo vas na to potiču. Svaki imalo poučen katolik zna da je homoseksualizam u nebo vapijući grijeh, uz ostala tri: ubiti nevinog,  uskratiti radniku zarađenu plaću i zlostavljati nemoćne. Jednako tako na tuđe grijehe ne smijemo ni šutjeti ili biti indiferentni, a niti ih podržavati ili simpatizirati, nego se o grijesima jasno očitovati neslaganjem i opomenom  –  u protivnom su tuđi grijesi i naši grijesi. Pridružite se velikoj većini hrvatskog naroda kojemu je brak i obitelj najveća svetinja. Spriječite nasilne homoseksualne udruge i bezbožne političare da donose zakone protivne istinskom dobru čovjeka. Potpišite se, stoga za brak i obitelj po Božjem planu i zakonu.

10.Potičemo vas da iduće nedjelje izađete na drugi krug izbora za gradonačelnika i župana i glasujete po svojoj vjerničkoj savjesti.

11.Također vas potičemo na molitvu za oslobođenje hrvatskih generala iz Bosne i Hercegovine koji se nalaze u haškom zatvoru kojima će u srijedu biti izrečene presude. Za njih šestoricu izmolite 6 očenaša i upalite 6 svijeća. Znamo da smo molitvom krunice u Domovinskom ratu dobili samostalnu Hrvatsku i da smo molitvom dobili oslobođenje naših generala Gotovine i Markača – zato i dalje molimo i za Domovinu i za slobodu.


Župa sv. Nikole, 26.05.2013 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta