30. NEDJELJA KROZ GODINU – 27. listopada 2013.


th30. NEDJELJA KROZ GODINU – 27. listopada 2013.

sv. mise: 08,00; 10,00; 11,30; 18,00.

radnim danom: 08,00; 18,00

 1. Danas se vraćamo na normalno vrijeme, tj. prestaje tzv. ljetno vrijeme – ubuduće će večernje sv. mise biti u 18,00 sati.
 2. 2.    Listopadske pobožnosti su danas u 17,30 i još do četvrtka kada ćemo poslije sv. mise otpjevati himan «Tebe, Boga, hvalimo» za sve milosti primljene zagovorom BDM s našim zborom Donum koji će imati kraći koncert „Blagoslovljena ti među ženama!“  pa zbog toga neće biti uobičajenog klanjanja.
 3. Sutra je u susjednoj župi Vidovec godišnje župno klanjanje.
 4. U petak je zapovijedani blagdan – svetkovina Svih svetih. Uz redovite mise u našoj crkvi u 8, 10, 11,30 i 18,00 sati bit će sv. misa i u crkvi Dobrog Pastira u 15,00 sati koju će predvoditi naš biskup mons. Josip Mrzljak. Poslije sv. mise je odlazak na groblje gdje će biti blagoslov groblja s molitvama za naše preminule.
 5. Na svetkovinu Svih svetih, sutradan na Dušni dan i danas tjedan u prvu nedjelju mjeseca studenoga može se dobiti potpuni oprost koji možete namijeniti za nekog od svojih pokojnika. Oprost se može dobiti u crkvi ako se tog dana primi sv. pričest i po potrebi sv. ispovijed i izmoli Vjerovanje i Oče naš na nakane Sv. Oca pape koji po Crkvi taj oprost podjeljuje; potpuni oprost se može dobiti kod pohoda groblja u prvih osam dana mjeseca studenog ako se za pokojne, makar u duhu, pomolimo, također uz uobičajene uvjete.
 6. Na Sve svete je i Prvi petak u mjesecu studenom, ali zbog svetih misa nećemo obilaziti starije i bolesne kojima donosimo svetu pričest svakog prvog petka.
 7. U subotu je Dušni dan i jutarnja i večernja misa se prikazuju za duše u čistilištu i na nakanu Svetog oca pape.
 8. U petak je zborsko pjevanje zbora Donum poslije večernje mise, dok je pjevanje za zbor mladih Nikolići u subotu u 11 sati. – Pozivamo nove pjevače i u jedan i u drugi zbor.
 9. U narednom tjednu uz firmanike i prvopričesnike, župni vjeronauk je za više razrede, s time da u petak  na Sve svete nema vjeronauka za 7. r. – Svi vjeroučenici i svi vjernici obvezatno trebaju doći na sv. misu jer je zapovjedani blagdan.

SREDNJOŠKOLCI I OSTALA MLADEŽ – susreti zajednice mladih su subotom poslije večernje sv. mise.

Odrasli koji se pripremaju za sakramente – nedjeljom poslije večernje sv. mise.

10.Sredinom mjeseca tj. u petak 15. i u subotu 16. studenog, imat ćemo za sve župljane duhovnu obnovu koju će imati poznati studentski vjeroučitelj don Damir Stojić.  Pozivamo sve mlade iz cijeloga grada nevečer u petak i subotu, sve firmanike u subotu prijepodne, a njihove roditelje popodne, te navečer prije mise sve odrasle. Firmanici će imati i Mali tečaj kršćanstva – Kursiljo od 22-24. i od 29 studenog do 1. prosinca. Preporučujemo ih u vaše molitve, a za vrijeme samog tečaja za njih će se moliti sve vrijeme i dan i noć. Pozivamo dragovoljce-molitelje da se uključe u ovu molitvu barem jedan sat. – Javite se župniku.

11.Kroz protekla tri dana upravo danas završava tečaj Kursiljo za odrasle.


Župa sv. Nikole, 26.10.2013 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta