33. NEDJELJA KROZ GODINU – 17. studenog 2013.


vukovar-siroki-brijeg-133. NEDJELJA KROZ GODINU – 17. studenog 2013.

sv. mise: 08,00; 10,00; 11,30; 18,00.

radnim danom: 08,00; 18,00

 1. Danas navečer u 17,00 sati na Trgu kralja Tomislava bit će obilježavanje domovinskog  spomena tragedije Vukovara i Škabrnje u domovinskom ratu . –  Danas u predvečerje tog spomena upalimo svijeće u prozorima i molimo za ubijene, ranjene i ožalošćene. Molimo za Domovinu  i za one koji su trenutno na vlasti i odgovorni su za stanje u Domovini. – Potpišite se za referendum za pijetet Vukovara.
 2. U utorak je molitvena zajednica poslije večernje mise.
 3. U četvrtak je poslije večernje sv. mise redovito tjedno klanjanje.
 4. Naši pjevači iz zbora Donum imaju redovite probe svakog petka u 20,00 sati, a  zbor mladih Nikolići su na vježbi pjevanja u subotu u 11 sati.
 5. Iduće nedjelje je posljednja nedjelja crkvene godine, svetkovina Krista Kralja svega stvorenoga kojom završava ova sveta Godina vjere. Na svim misama otpjevat ćemo himan „Tebe Boga hvalimo“. Potičemo vas da budete spremni tog dana primiti potpuni oprost za sebe uz uobičajene uvjete, a to su: sv. pričest i po potrebi ispovijed, zatim izmoliti Vjerovanje i Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu na nakane Sv. oca pape.
 6. Upoznati ste da se osniva Socijalna samoposluga u organizaciji Franjevačkog svjetovnog reda. Uz pomoć Grada, Biskupije i drugih donatora osiguran je prostor i nabavljene police i oprema, a sada se pristupa prikupljanju živežnih namirnica i higijenskih potrepština. Molimo da svatko tko može pridonese tom dobrom djelu. Zahvaljujemo svima koji ste se odazvali toj akciji i donijeli u crkvu svoj dar, a oni koji su još u mogućnosti neka to učine ovih dana i ostave svoj dar kod kipa sv. Antuna s desne strane u dnu crkve, kako bi socijalna samoposluga mogla početi pomagati najpotrebnije obitelji. – Vrlo se preporučuje dati i novčane priloge, jer socijalna samoposluga će trebati plaćati i režijske troškove.
 7. Za dva tjedna započinje Advent ili Došašće. U Došašću ćemo imati svakodnevne zornice u 06,00 sati ujutro, a jutarnje mise u 08,00 neće biti.
 8. Jučer i prekjučer smo imali u župi duhovnu obnovu koju je vodio don Damir Stojić s vrlo živim i sadržajnim predavanjima. Mladi su se odazvali iz mnogih susjednih župa, ali naših roditelja i firmanika bilo je nažalost vrlo malo! – Zašto?
 9. Za naše ovogodišnje firmanike u petak popodne u 17,00 sati započinje Mali tečaj kršćanstva Kursiljo  i to za skupinu koja ima vjeronauk srijedom, a idući tjedan za skupinu koja ima vjeronauk četvrtkom. Koji ne mogu sudjelovati u svojoj skupini, neka se obavezno jave kapelanu za upis u drugu skupinu. Molimo za njih, a oni koji ih žele kao aktivni molitelji pratiti kroz molitveni sat vremena, neka se upišu listu na polici za tisak.

10.Za dva tjedna, 1. prosinca je za vjernike vrlo važan i ozbiljan test vjere – referendum o braku i obitelji. Tko god vjeruje u Boga, ne bi smio izostati iz ovog izjašnjavanja i izjasniti se za brak i obitelj po Božjem planu i naumu.

11.Još danas se traže volonteri-promatrači na mjestima referenduma koji će promatrati glasovanje i zbrajanje listića – upišite se u listu na pokrajnjim oltarima.

12.Župni vjeronauk je u ovom tjednu za niže razrede.


Župa sv. Nikole, 17.11.2013 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta