1. ADVENTSKA NEDJELJA – 1. prosinca 2013.


th1. ADVENTSKA NEDJELJA – 1. prosinca 2013.

sv. mise: 06,00 – ZORNICA; 10,00; 11,30; 18,00.

radnim danom: 06,00 – ZORNICA; 18,00

 

 1. Danas započinje nova crkvena godina. Advent ili Došašće je vrijeme u kojem se pripremamo za trostruki Kristov dolazak – onaj povijesni spomenom, onaj budući spremnim iščekivanjem, a trajni njegov dolazak sudjelovanjem u sakramentima i euharistiji. Budući da je to vrijeme budnosti, pozivamo vas svaki dan na mise zornice u 06,00 sati. Zato neće biti dosadašnjih jutarnjih misa u 08,00 sati.
 2. Danas je u našoj domovini prvi narodni referendum o pitanju braka i obitelji. – Ne treba napominjati da je svaki vjernik dužan držati se Božjega zakona i promisla o obitelji – svaki će pravi vjernik glasovati za naravan brak koji je isključivo zajednica jednog muškarca i jedne žene. Oni koji zbog političkih pritisaka i propagande glasaju protiv sigurno nisu na strani Božjoj i u teškoj su zabludi i pogreški.
 3. Danas  i druga skupina naših budućih firmanika završava Mali tečaj kršćanstva – kursiljo s vrlo dobrim dojmovima. Zahvaljujemo se onima koji su ih podržali molitvama i drugim doprinosima i pomoći u organizaciji.
 4. Sutra svećenici imaju u biskupiji mjesečni sastanak i duhovnu obnovu – odsutni smo od 10 do 14 sati.
 5. U petak je glavna svetkovina naše župe blagdan sv. Nikole biskupa. Devetnicu u čast sv. Nikoli kao svoju pripravu za naše godišnje župno proštenje imamo svaki dan 10 minuta prije večernje sv. mise.
 6. Povodom svetkovine sv. Nikole djeca dobivaju darove koje će im u crkvi poslije večernje sv. mise podijeliti sam sv. Nikola. Odrasli mogu dobrovoljni prilog za darove sv. Nikole staviti u škrabicu postavljenoj na polici za tisak.
 7. Potičemo sve vas da vjernici slavite ovaj zapovijedani blagdan dolaskom na sv. misu. Potaknite i djecu, pa vi i oni dođite u što većem broju na večernju misu u 18,00 sati koju će predvoditi naš biskup mons. Josip Mrzljak u koncelebraciji sa susjednim svećenicima. Uz ovu glavnu sv. misu bit će još i jutarnja zornica u 6 sati, zatim misa u 10 i 11,30 sati.
 8. U četvrtak je poslije mise redovito klanjanje poslije kojega je sastanak Župnog pastoralnog vijeća.
 9. U petak je Prvi petak u mjesecu – zbog župnog blagdana nećemo ići u pohod bolesnima kojima donosimo sv. pričest.

10. Velika adventska ili božićna ispovijed u našoj župi bit će u subotu 21. prosinca u 10,30 sati, a ove subote smo na ispovijedi u susjednim župama Bartolovcu i Trnovcu.

11. Župni vjeronauk je u ovom tjednu redovit – uz prvopričesnike i firmanike vjeronauk imaju niži razredi s time da u četvrtak nema vjeronauka zbog slobodnog dana u I. O.Š. a u petak nema vjeronauka zbog blagdana sv. Nikole, ali ima obavezna sv. misa za sve.

12. Tijekom prošlih adventa skupljali smo živežne namirnice u našoj crkvi za siromašne obitelji naže župe. Sada je osnovana Socijalna samoposluga u organizaciji Franjevačkog svjetovnog reda za koju skupljamo živežne namirnice koje možete odložiti u košaricu ispod kipa sv. Antuna s desne strane u dnu crkve.


Župa sv. Nikole, 01.12.2013 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta