1. KORIZMENA NEDJELJA – 9. ožujka 2014.


th1. KORIZMENA NEDJELJA – 9. ožujka 2014.

sv. mise: 08,00; 10,00; 11,30; 18,00.

radnim danom: 08,00 i u 18,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. U korizmi je svakog petka i nedjelje pobožnost Križnog puta prije večernje sv. mise, tj. u 17,30.
 2. Tijekom korizme skupljamo živežne namirnice za pomoć siromašnim obiteljima. Plod svoga korizmenog posta i odricanja od hrane možete odložiti u košaricu koja stoji kod kipa sv. Antuna, u dnu crkve s desne strane.
 3. U utorak je molitvena zajednica, a u četvrtak je poslije večernje sv. mise redovito tjedno klanjanje.
 4. U korizmi se kod kapucina održavaju  Tribine srijedom u 20,00 sati – preporučujemo!
 5. U petak u 20,00 sati pozivamo pjevače koji se žele pridružiti župnom zboru „Donum“ na vježbu zborskog pjevanja, a djecu i mlade koja se žele pridružiti zboru mladih „Nikolići“ u subotu u 11,00 sati.
 6. U subotu su Kvatre  – dragovoljni post i nemrs za velike potrebe Crkve – ove zimske kvatre su za obraćenje i pokoru.
 7. Prošle srijede 5. ožujka puštena je u pogon toplinska pumpa za grijanje crkve i župnog dvora s kojom očekujemo značajne uštede troškova grijanja. Toplinska pumpa ugrađena je jednim dijelom potporom Ministarstva gospodarstva iz fonda za energetsku učinkovitost i obnovljive izvore, a drugim dijelom donacijom Varaždinske biskupije. Zahvalni smo onima koji su nam svojom zauzetošću i darom pomogli.
 8. Naš varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak odredio je da se u svim župama naše biskupije tijekom korizme izvrše izbori za Župno pastoralno vijeće, bez obzira na postojeći mandat. Ove i iduće nedjelje predlažu se kandidati, 3. korizmene nedjelje objavit će se lista kandidata, a izbor  15-toro izbornih vijećnika će biti 4. korizmene nedjelje. Iz Pravilnika izdvajamo:

–        Za članove ŽPV-a mogu biti izabrane punoljetne osobe koje su primile sakramente kršćanske inicijacije. Trebaju se odlikovati uzornim kršćanskim životom, razboritošću, aktivnim sudjelovanjem u životu župne zajednice te biti spremne promišljati o pastoralnim pitanjima u crkvenom duhu. Predlaže ih župnik, izabire župna zajednica, a potvrđuje dijecezanski biskup. Svoju službu vrše besplatno.

–       Na listu treba uvrstiti barem dvostruko više kandidata od predviđenog broja članova ŽPV-a, naznačivši uz ime svakog kandidata i godište njegova rođenja, adresu stanovanja te zanimanje.

Zato molimo sve župljane a predlože prikladne kandidate iz različitih dijelova župe, različitih dobnih i društevnih skupina – ali praktične vjernike.

9. Vjeronauk je redovit – ovaj tjedan uz prvopričesnike, za niže razrede:

SREDNJOŠKOLCI I OSTALA MLADEŽ – susreti zajednice mladih su u subota u 19,00 posebno za one koji prolaze pripravne kateheze za Susret hrvatske katoličke mladeži u Dubrovniku.

10. Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije poziva sve mlade u subotu 15. ožujka u Varaždinsku katedralu u 18,00 sati na Korizmenu duhovnu obnovu koju vodi don Damir Stojić.

Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije i ove godine organizira Križni put mladih u subotu 5 i nedjelju 6 travnja, a put je od Cvetlina do Gornjeg Jesenja – mladi sudionici prijavljuju se do petka 28. ožujka, a kotizacija je 30 kuna.

11. U predvorju crkve imate priliku nabaviti si knjigu: „Preživio sam Vukovar i Ovčaru“ autora Vilima Karlovića, a ponudit će vam je hrvatski branitelj i autorov suborac i suautor knjige g. Srećko Karić. Knjigu preporučujemo.


Župa sv. Nikole, 08.03.2014 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta