2. KORIZMENA NEDJELJA – 16. ožujka 2013.

th2. KORIZMENA NEDJELJA – 16. ožujka 2013.

sv. mise: 08,00; 10,00; 11,30; 19,00.

radnim danom: 08,00 i u 19,00

1. Nedjeljom i petkom  je prije večernje sv. mise pobožnost Križnog puta u 17,30.
  2. Sutra je župno klanjanje u župi Trnovec – odsutni smo od 10,30 do 14,00 sati.
  3. U utorak je molitvena zajednica.
  4. U srijedu je u susjednoj župi Sv. Josipa na Banfici župno proštenje i glavnu misu u 11 sati predvodi naš biskup. – U našoj župnoj crkvi mise će na Josipovo biti samo ujutro i navečer i preporučujemo vam hodočastiti na Banficu.
  5. U četvrtak je redovito tjedno klanjanje Isusu – poslije večernje sv. mise.
  6. U petak je proba pjevanja zbora Donum u 20 sati, a u subotu u 11 proba zbora mladih Nikolići.
  7. U subotu u 20 sati je u uršulinskoj crkvi molitveni susret „Večer svjetla“ u formi tezeovske pobožnosti . – Zajednica mladih naše župe bit će tamo, a mogu doći i stariji.
  8. Ovaj tjedan se u čitavoj našoj domovinskoj Crkvi provodi akcija Solidarnosti s Crkvom u Bosni i Hercegovini – milostinja iduće nedjelje bit će za to namijenjena.
  9. Naš varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak odredio je da se u svim župama naše biskupije tijekom korizme izvrše izbori za Župno pastoralno vijeće, bez obzira na postojeći mandat. Još danas se predlažu kandidati, danas tjedan objavit će se lista kandidata, a izbor  15-toro izbornih vijećnika će biti za dva tjedna, na  4. korizmenu nedjelju. Iz Pravilnika izdvajamo:

–        Za članove ŽPV-a mogu biti izabrane punoljetne osobe koje su primile sakramente kršćanske inicijacije. Trebaju se odlikovati uzornim kršćanskim životom, razboritošću, aktivnim sudjelovanjem u životu župne zajednice te biti spremne promišljati o pastoralnim pitanjima u crkvenom duhu. Predlaže ih župnik, izabire župna zajednica, a potvrđuje dijecezanski biskup. Svoju službu vrše besplatno.

–       Na listu treba uvrstiti barem dvostruko više kandidata od predviđenog broja članova ŽPV-a, naznačivši uz ime svakog kandidata i godište njegova rođenja, adresu stanovanja te zanimanje.

Zato molimo sve župljane a predlože prikladne kandidate iz različitih dijelova župe, različitih dobnih i društevnih skupina – ali praktične vjernike.

10.U proteklom su se tjednu neke novine i elektronički portali osvrnuli na još pretprošle godine objavljen službeni Taksovnik Zagrebačke metropolije kojoj pripada i naša biskupija. Odgovor župnika na neke reakcije i komentare možete pročitati na elektroničkim stranicama naše župe ili na župnikovoj stranici facebooka.

Župa sv. Nikole, 15.03.2014