6. NEDJELJA KROZ GODINU – 15. veljače 2015.


images

6. NEDJELJA KROZ GODINU – 15. veljače 2015.

sv. mise: 08,00; 10,00; 11,30; 18,00. – SV. FLORIJAN: 16,00;

radnim danom: 08,00; 18,00

 

 1. Danas je inauguracija nove hrvatske predsjednice Kolinde Grabar Kitarović koja poslije Čiste srijede preuzima odgovornu dužnost vođenja naše domovine Hrvatske. Kao vjernici radujemo se što će predsjednica koja se izjašnjava vjernicom prisegom zazvati Božju pomoć – „Tako mi Bog pomogao“. Vjernike raduje to više što  je dosadašnji predsjednik bio agnostik, doduše prilično korektan prema vjeri, dok se prethodni nije izjašnjavao kao nevjernik, ali je gotovo u svim  prilikama bio protiv Crkve. Prvi pak je predsjednik uvijek govorio da smo Domovinu oslobodili sami ali s Božjom pomoći.  I novoj predsjednici molimo Božju pomoć i blagoslov u radu za napredak naše domovine – Bože, čuvaj Hrvatsku!
 2. U srijedu započinje Korizma s Pepelnicom ili Čistom srijedom kada je zapovjedni post, tj. suzdržavanje od hrane do sitosti (osim jednog obroka), za sve koji su navršili 18 godina sve do navršene 59. godine života; a također je i zapovjedni nemrs tj. suzdržavanje od mesa, za sve koji su navršili 14 godina do kraja života, osim predviđenih izuzetaka. A tijekom čitave korizme je za sve obvezni nemrs svakog petka, dok se u vremenu izvan korizme ta pokora može zamijeniti nekim drugim odricanjem ili dobrim djelom. Naš biskup unaprijed daje oprost od nemrsa za slučajeve kad petkom dođe vjenčanje ili neka druga obiteljska svečanost ili sprovod članovima obitelji i uzvanicima.
 3.  Obred pepeljenja bit će na Čistu srijedu i kod jutarnje i kod večernje sv. mise.
 4. U korizmi ćemo imati svakog petka i nedjelje pobožnost Križnog puta prije večernje sv. mise, tj. u 17,30 sati.
 5. U utorak poslije večernje mise je kod nas molitvena zajednica, a u četvrtak je poslije večernje sv. mise redovito tjedno klanjanje.
 6. U petak je u Bartolovcu godišnje župno klanjanje.
 7. U petak  je  proba zbora Donum – poslije večernje sv. mise – a zbor mladih Nikolići su u subotu u 11,00 sati.
 8. U subotu  popodne u 17,00 je u kapucinskom samostanu Dekanatski susret mladih Donjovaraždinskog dekanata s temom „Različiti su dari, a isti Duh“. Preporučujemo našoj mladeži družiti se s drugim mladim vjernicima.
 9. Vjeronauk je redovit – ovaj tjedan uz prvopričesnike, za više razrede:

10. Obaviještavamo Vas da će se tijekom KORIZME od  18. veljače do 29. ožujka u našem gradu zajedno s 297 gradova u svijetu održavati inicijativa „40 dana za život“ čiji je glavni cilj prestanak pobačaja u varaždinskoj bolnici. Ovim putem Vas pozivamo da se priključite miroljubivoj molitvi koja će se održavati srijedom od 10 – 12h, petkom od 17 – 19h i subotom od 10 – 12h ispred Opće bolnice Varaždin tijekom ove Korizme. Vaš dolazak molimo prijavite u župnom uredu i ostavite neku kontakt informaciju kako bismo se mogli uskladiti vezano uz molitvena dežurstva. Sklopimo ruke za nerođenu djecu i budimo znak milosrđa i nade, čuvari života tijekom ove Korizme! Više o ovoj inicijativi možete pročitati na facebook stranici Udruge Betlehem Varaždin  i na WEB STRANICI  www.40danazazivot.com

 

 


Stjepan Najman, 14.02.2015 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta