SVI SVETI – 31. NEDJELJA KROZ GODINU – 1. studenog 2015.


Blagdan-svih-svetih-i-običajiSVI SVETI – 31. NEDJELJA KROZ GODINU – 1. studenog 2015.

sv. mise: 08,00; 10,00; 11,30; 18,00. – DOBRI PASTIR: 15,00;

radnim danom: 08,00; 18,00

 1. 1.    Danas na svetkovinu Svih svetih je misa u 15,00 sati u crkvi Dobrog Pastira koju predvodi naš biskup, a poslije mise je molitva za pokojne na groblju. – Kod Sv. Florijana zbog toga danas neće biti sv. mise.
 2. 2.    Danas na svetkovinu Svih svetih, sutra na Dušni dan kao i na prvu nedjelju mjeseca studenoga može se dobiti potpuni oprost koji možete namijeniti za nekog od svojih pokojnika. Oprost se može dobiti u crkvi ako se tog dana primi sv. pričest i po potrebi sv. ispovijed i izmoli Vjerovanje i Oče naš na nakane Sv. Oca pape koji po Crkvi taj oprost podjeljuje; potpuni oprost se može dobiti kod pohoda groblja u prvih osam dana mjeseca studenog ako se za pokojne, makar u duhu, pomolimo, također uz uobičajene uvjete.
 3. Sutra na Dušni Dan poslije večernje sv. mise, oni koji to žele, mogu pohoditi kriptu ispod naše župne crkve i tamo se pomoliti za duše u čistilištu i za one čiji se posmrtni ostaci nalaze položeni u grobnicama kripte.
 4. U utorak je poslije večernje sv. mise u vjeronaučnoj dvorani molitvena zajednica.
 5. U četvrtak je poslije večernje sv. mise redovito tjedno klanjanje, a poslije klanjanja će biti redovit sastanak Župnog pastoralnog i Župnog ekonomskog vijeća.
 6. U petak je prvi petak u mjesecu i prijepodne pohađamo starije i bolesne i donosimo im sv. pričest, a poslije večernje mise je redovito klanjanje.
 7. U petak u 17,00 sati započinje Mali tečaj kršćanstva – kursiljo za drugu skupinu naših firmanika i traje do nedjelje poslije poldanje mise. – Sve sudionike preporučujemo u molitve, a ako tko od prijašnjih sudionika ili roditelja sudionike malog tečaja želi počastiti tako da ispeče klipiće ili kolače, bit ćemo vrlo zahvalni.
 8. U petak u 20,00 sati je proba zbora Donum, a u subotu u 10,30 sati je proba zbora Nikolići.
 9. U ovom tjednu uz prvopričesnike i firmanike, župni vjeronauk je za niže razrede.
 10. Srednjoškolci i ostala mladež – susreti zajednice mladih su subotom poslije večernje sv. mise.
 11. Odrasli koji se pripremaju za sakramente – nedjeljom poslije večernje sv. mise.
 12. Iduće nedjelje ispred naše crkve prodajom promotivne majice prikupljat će se novčani prilozi za pomoć  za tešku operaciju djevojčice Nike Rogar iz Zagreba za koju je preporuku dao župnik s Kajzerice u Zagrebu.
 13. Iduće nedjelje su u našoj domovini izbori za Hrvatski sabor – iziđite na izbore i glasujte po savjesti koja je vjernički prosvijetljena – izaberite zastupnike koji će donositi zakone u skladu s vašim vjerničkim i ljudskim vrijednostima – ne birajte one koji s vama ne dijele ono najvažnije, vjeru u Boga i moral u skladu s kršćanskim uvjerenjem!


Stjepan Najman, 31.10.2015 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta