3. USKRSNA NEDJELJA – 30. travnja 2017.

preuzmi3. USKRSNA NEDJELJA – 30. travnja 2017.

mise: 08,00; 10,00; 11,30; 19,00. – SV. FLORIJAN: 08,00;

1. Jučer i danas se u Vukovaru održava Susret hrvatske katoličke mladeži kojih se skupilo preko 30 tisuća. – Nažalost, mladih ih naše župe ima tek toliko da ih ima, pa stoga iznova molimo našu mladež da se odazove na susret zajednice mladih u suboto poslije večernje sv. mise.
  2. Sutra je 1. svibnja i u susjednoj župi na Banfici je župno klanjanje, a navečer u našoj crkvi započinju svibanjske pobožnosti u 18,30 sati s pjevanjem litanija i molitvom dijela krunice.
  3. U utorak je molitvena zajednica.
  4. U srijedu je u našoj župi zapovjedani blagdan jer je godišnje župno klanjanje. Sv. mise su po nedjeljnom rasporedu: 8,00 10,00 11,30 i navečer u 19,00 sati, a kod Sv. Florijana nema mise. Glavnu koncelebriranu sv. misu navečer u 19,00 sati predvodit će vlč. Antun Štefan, dugogodišnji misionar u Beninu, a sada direktor Papisnskih misijskih djela u Hrvatskoj.
  5. Molimo da osim sv. mise dođete u srijedu barem u neko brijeme kroz dan pokloniti se Isusu, da crkva ni u jednom trenutku ne bude bez klanjatelja, jer molimo u ime cijele biskupije i za cijelu biskupiju. – Da zbilja crkva ne bude prazna, molimo vas da se upišete na listu dežurnih klanjatelja koja se nalazi na polici za tisak.
  6. Vjeroučenike nižih razreda i prvopričesnike pozivamo na zajedničko klanjanje u 15,00 sati, a vjeroučenike viših razreda i firmanike u 16,00 sati. – Zajedničko pak klanjanje bit će navečer od 18,00 sati, prije mise.
  7. Ovog četvrtka neće biti redovitog tjednog klanjanja a ni sastanka župnih vijeća.
  8. U našoj župi ćemo organizirati Mali tečaj kršćanstva – Kursiljo od četvrtka 4. do nedjelje 7. svibnja za odrasle. Prijavio se manji broj ljudi, ali ako se još tko želi prijaviti neka dođe i doživi radost i produbljenje vjere. Tečaj je besplatan.
  9. U petak je prvi petak u mjesecu svibnju i prijepodne ćemo pohoditi one kojima redovito donosimo sv. pričest, ali navečer neće biti klanjanja.
  10. Iduće nedjelje je u crkvi Sv. Florijana sv. misa za vatrogasce u 8,00 sati ujutro, pa je neće biti popodne u 17,00 sati.
  11. Iduće nedjelje se slavi Nedjelja Dobrog Pastira. Te nedjelje se u cijeloj crkvi obilježava Dan duhovnih zvanja – stoga molimo za nove svećenike, redovnike, redovnice i misionare. U susjednoj župi Sv. Fabijana i Sebastijana je glavno godišnje proštenje u novoj crkvi kod groblja sa svečanom misom u 10 sati.
  12. Festival Dobrog Pastira bit će u Koprivnici u crkvi sv. Nikole biskupa u nedjelju 7. svibnja u 16,00 sati. – Preporučujemo našim mladima.
  13. Župni vjeronauk je po redovitom rasporedu – ovaj tjedan za niže razrede, osim ponedjeljka kada je držanvi praznik rada i srijede kad je kod nas župno klanjanje.
  14. U petak u 20,00 je redovita proba pjevanja za zbor Donum, a u subotu u 11 sati za zbor mladih Nikolići.
  15. Već smo vas u božićnom pismu obavijestili o potrebi rekonstrukcije elektrifikacije naših zvona a u međuvremenu od šest zvona ispravan je samo najmanji „cinkuš“ i od ovog tjedna s nešeg se tornja više ne čuju zvona, a uz to u srijedu je sa toranjskog sata pala i velika kazaljka i dobro da nije nitko stradao. – Naše ekonomsko vijeće na svom sastanku u petak odabralo je ponudu za rekonstrukciju zvona i u četvrtak ćemo zaključiti ugovor o radovima koji nam predstoje. – Zahvaljujemo vam svima koji redovito uzdržavate crkvu svojim doprinosom, a nadamo se vašoj velikodušnosti i za ovu potrebu kao što zahvaljujemo onima koji su već darovali za rekonstrukciju zvona.
  16. S današnjim danom naša časna sestra Helena završava sakristansku službu u našoj župi i u dogovoru s njezinim poglavaricama povlači se u zasluženu mirovinu u svoj samostan. Mnoge je godine uređivala našu crkvu i uložila mnogo truda da nam crkva uvijek bude čista i lijepo uređena. Mi joj od srca zahvaljujemo, a Bog neka joj plati za svako dobro koje je činila za nas. – Sestro Helena, puno Vam hvala!

Stjepan Najman, 29.04.2017