1. ADVENTSKA NEDJELJA – 3. prosinca 2017.


th1. ADVENTSKA NEDJELJA – 3. prosinca 2017.

mise: 06,00; 10,00; 11,30; 18,00. – SV. FLORIJAN: 16,00;

radnim danom: 06,00; 18,00

 1. Danas započinje nova crkvena godina. Advent ili došašće je vrijeme u kojem se pripremamo za trostruki Kristov dolazak – onaj povijesni spomenom, onaj budući spremnim iščekivanjem, a trajni njegov dolazak sudjelovanjem u sakramentima i euharistiji. Budući da je to vrijeme budnosti, pozivamo vas svaki dan na mise zornice u 06,00 sati. Zato neće biti dosadašnjih jutarnjih misa u 08,00 sati.
 2. Svaki dan 10 minuta prije večernje sv. mise imamo devetnicu u čast sv. Nikoli kao priprava za naše godišnje župno proštenje – molimo litanije Svetoga Nikole s pripadnim molitvama za djecu, mornare i putnike.
 3. Sutra je svećenički susret s misom u katedrali u 11,30 – odsutni smo do 15,00.
 4. Sutra u ponedjeljak na početku večernje sv. mise bit će instalacija novoimenovahih kanonika Zbornog čazmansko-varaždinskog kaptola Duha Svetoga i svečano proglašenje naše župne crkve zbornom crkvom toga kaptola koja je to bila sve do 4. prosinca 1954, godine. Pozivamo vas na ovu svečanost. Među petoricom novoimenovanih kanonika je i naš župnik.
 5. U utorak poslije večernje mise je molitvena zajednica.
 6. Naše župno proštenje, svetkovina Svetog Nikole biskupa je u srijedu. Uz jutarnju misu zornicu u 6,00 sati bit će i mise u 10,00 sati na kojoj će sudjelovati i vjeroučenici osnovnih škola, kojima će na kraju mise doći i sveti Nikola s darovima. Bit će misa i u 11,30 sati, a glavnu komcelebriranu misu s više susjednih svećenika nevečer u 18,00 sati predvodit će naš biskup mons. Josip Mrzljak. – Svetkovina sv. Nikole je za našu župu zapovjedani blagdan, zato potaknite sve da tog dana neizostavno sudjeluju na svetoj misi, osibito naši vjeroučenici.
 7. U srijedu na blagdan Sv. Nikole navečer u 20,00 sati Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije u suradnji s Molitvenom zajednicom Srca Isusova iz Zagreba organizira u našoj župnoj crkvi molitvu krunice po uzoru na takvu molitvu u Zagrebu na Kamenitim vratima koja okuplja vrlo velik broj mladih vjernika. – Zato pozivamo i mlade i starije na ovu molitvenu inicijativu „Srcima okrunimo Mariju“ moleći svake srijede u našoj crkvi, a ove će srijede doći i predstavnici iz Zagreba, među njima i mnogima poznat Alen Hržica.
 8. Potičemo vas i na već započetu svakodnevnu molitvu od 00 do 24 sata u organizaciji Kursilja Varaždinske biskupije, a koja se u našoj župi moli četvrtkom.
 9. U četvrtak je poslije mise redovito klanjanje poslije klanjanja je redovit sastanak Župnog pastoralnog i Župnog ekonomskog vijeća.
 10. Velika adventska ili božićna ispovijed u našoj župi bit će u subotu 23. prosinca u 10,30 sati.
 11. Župnog vjeronauka u ovom tjednu nema u srijedu ni u petak, u ponedjeljak i u utorak je redovit – ovaj tjedan za niže razrede.
 12. Naše mlade vjernike pozivamo na sudjelovanje u duhovnoj obnovi „Četvrtkuj advent u katedrali“ u organizaciji Ureda za pastoral mladih koju vodi vlč. Tihomir Kosec – ovog četvrtka 7. prosinca u 18,00 sati gostuje poznata č. s. Dijana Lončarek s predavanjem „Otkači se, budi Božja!“.
 13. Na oglasnoj ploči i u predvorju crkve, kao i na našoj elektroničkoj stranici objavljujemo raspored blagoslova obitelji u božićnom vremenu.
 14. Poslije misa zornica, one koji žele pozivamo svaki dan u dvoranu Myru nasuprot sakristije na prvom katu na topli čaj i druženje dok čekaju odlazak na posao ili kući na odmor.
 15. Preporučujemo tisak: Glas koncila, Mak, Živo vrelo i kalendare.

 


Stjepan Najman, 02.12.2017 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta