CVJETNICA – NEDJELJA MUKE GOSPODNJE – 5. travnja 2020.


imagesCVJETNICA – NEDJELJA MUKE GOSPODNJE

5. travnja 2020.

———————————————————–

mise: 08,00; 10,00; 11,30; 19,00. – SV. FLORIJAN: 17,00;

radnim danom: 08,00; 19,00

svetih misa zbog opasnosti od zaraze koronavirusom COVID-19, do daljnjega nema s vjernicima

 

 • Od 19. ožujka Stožer civilne zaštite ukinuo je sva okupljanja ljudi uključivo i vjerske skupove jer se broj zaraženih osoba koronavirusom COVID-19 sve više širi – biskupi HBK određuju da svećenici služe mise bez naroda.
 • Preuzete misne nakane služit ćemo na datume kako su rezervirane, a ako tko od naručitelja želi svoju misnu nakanu premjestiti na koji drugi datum, neka se javi telefonom na broj župnog ureda 212-412 ili elektroničkom poštom na adresu ured.sv.nikola@vz.t-com.hr  ili SMS porukom na telefon župnika 099-555-39-34. – Na te nam se brojeve i adrese možete obratiti u bilo koje doba dana.
 • Crkva je zasad otvorena za privatnu pobožnost od 8,30 do 19,00 sati, ako se prema odredbi Stožera civilne zaštite na javnom prostoru ne nalazi istovremeno više od 5 osoba međusobno udaljenih najmanje 2 metra.
 • Sprovodni se obredi vrše u najužem obiteljskom krugu, a sprovodne mise se odgađaju do daljnjega.

 

 1. Danas na nedjelju Cvjetnice je na VTV-u prijenos mise iz naše katedrale i blagoslov cvjetnih grančica primite s vjerom u Duhu.
 2. Na Veliki četvrtak u 10,00 sati bit će u katedrali misa posvete ulja, bolesničkog i ulja krizme, bez sudjelovanja svećenika – svećenici prate prijenos na youtube kanalu Varaždinske biskupije.
 3. Misa Večere Gospodnje bit će u našoj župnoj crkvi u 19,00.
 4. Na Veliki petak je zapovjedni post i nemrs. Ujutro u 9,00 sati je križni put – jer je Isus upravo tada nosio svoj križ i u 9 sati bio raspet.
 5. Obredi Velikog petka započet će ove godine u 15,00 sati.
 6. Na Veliku subotu Uskrsno bdijenje započinje u 21,00.
 7. Na Uskrs je i zavjetna misa zornica u 5,00 sati ujutro.
 8. Blagoslov uskrsnog jela svaka obitelj neka učini ovako kako predlaže i propisuje naš biskup:

Ove godine, iznimno, svećenici ne mogu blagosloviti jelo za Uskrs na uobičajeni način u crkvi. Svećenici će, nakon Euharistije u crkvi, moliti blagoslov za sve (izostavivši škropljenje blagoslovljenom vodom), no neka se blagoslov obavi u obitelji kao „kućnoj crkvi“ na način da roditelji (otac ili majka), predstojnik ili predstojnica redovničke kuće, nakon zajedničke molitve Očenaš, zazovu Božji blagoslov na ovaj način:

Predmolitelj:

U ime Oca i Sina i Duha Svetoga.

Svi se prekriže i odgovore: Amen.

Predmolitelj:

Uskrs je blagdan obnove čovjeka i svijeta. Kristovom smrću i uskrsnućem otkupljen je čovjek i cijeli svemir. Zato nam odsada valja živjeti novim životom. Neka nas svaki obrok podsjeća i poziva na gozbu tijela i krvi Kristove, na ljubav koju je Isus pokazao na posljednjoj večeri i na lomljenje kruha u kojem su učenici prepoznali uskrsloga Gospodina, da u blagovanju blagoslovljene hrane, u zajedništvu svoga obiteljskog stola budemo trajno povezani s uskrslim Gospodinom i živimo kao novi ljudi.

Oče naš…

Predmolitelj:

Svemogući Bože! Ti si htio da učenici u Emausu prepoznaju Krista uskrsloga u lomljenju kruha. Blagoslovi + ovaj kruh, meso, jaja… da i mi koji ovo budemo blagovali danas i svakog dana našega života s vjerom susrećemo tvoga uskrslog Sina,  od njega primamo kruh života te po njemu i sami dostignemo slavu uskrsnuća. Koji živi i kraljuje u vijeke vjekova.

Amen.

Svi se prekriže govoreći: U ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.

 

 • Prijenosi liturgijskih slavlja iz varaždinske katedrale na VTV televiziji biti će po sljedećem rasporedu:

CVJETNICA: Nedjelja, 5. travnja, u 9,00 sati

MISA VEČERE GOSPODNJE: Četvrtak, 9. travnja, u 19,00 sati

SLAVLJENJE MUKE GOSPODINOVE – VELIKI PETAK: Petak, 10. travnja, u 15,00 sati

VAZMENO BDJENJE: Subota, 11. travnja, u 22,00 sati


Stjepan Najman, 04.04.2020 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta