1. NEDJELJA DOŠAŠĆA


1. ADVENTSKA NEDJELJA – 2. prosinca 2012.

sv. mise: 06,00 – ZORNICA; 10,00; 11,30; 18,00.

radnim danom: 06,00 – ZORNICA; 18,00

 

 1. Danas započinje nova crkvena godina. Advent ili Došašće je vrijeme u kojem se pripremamo za trostruki Kristov dolazak – onaj povijesni spomenom, onaj budući spremnim iščekivanjem, a trajni njegov dolazak sudjelovanjem u sakramentima i euharistiji. Budući da je to vrijeme budnosti, pozivamo vas svaki dan na mise zornice u 06,00 sati. Zato neće biti dosadašnjih jutarnjih misa u 08,00 sati.
 2. Danas u 15,00 sati je u vjronaučnoj dvorani roditeljski sastanak za prvopričesnike.
 3. Sutra svećenici imaju u biskupiji mjesečni sastanak i duhovnu obnovu – odsutni smo od 10 do 14 sati.
 4. U četvrtak je glavna svetkovina naše župe blagdan sv. Nikole biskupa. Devetnicu u čast sv. Nikoli kao svoju pripravu za naše godišnje župno proštenje imamo svaki dan 10 minuta prije večernje sv. mise. Od sutra ćemo imati trodnevnu bližu pripravu za ovaj blagdan kao našu duhovnu obnovu u ovoj Godini vjere. Svaki dan poslije večernje sv. mise imat ćemo duhovni nagovor na temu vjere, odnosno predavanje o svjedočenju vjere. U ponedjeljak će nas na razmišljanje o vjeri potaknuti č. s. Ljiljana Radošević, uršulinka; u utorak dolazi poznati zagrebački pisac i pjesnik Stjepan Lice sa suprugom Ružicom; a u srijedu voditeljica s Hrvatskog radija gđa. Tanja Baran.
 5. 5.     Povodom svetkovine sv. Nikole djeca dobivaju darove koje će im u crkvi poslije večenje sv. mise podijeliti sam sv. Nikola. Odrasli mogu dobrovoljni prilog za darove sv. Nikole staviti u škrabicu postavljenoj na polici za tisak.
 6. 6.     Potičemo sve vas da vjernici slavite ovaj zapovijedani blagdan dolaskom na sv. misu. Potaknite i djecu, pa vi i oni dođite u što većem broju na večenju misu u 18,00 sati koju će predvoditi naš biskup mons. Josip Mrzljak u koncelebraciji sa susjednim svećenicima. Uz ovu glavnu sv. misu bit će još i jutarnja zornica u 6 sati, zatim misa u 10 i 11,20 sati.
 7. U petak je Prvi petak u mjesecu – prijepodne ćemo pohodit one kojima donosimo sv. pričest, a poslije večernje mise bit će također klanjanje.
 8. Velika adventska ili božićna ispovijed u našoj župi bit će u subotu 22. prosinca u 10,30 sati, a ove subote smo na ispovijedi u susjednim župama Bartolovcu, Trnovcu i u Kućan Marofu gdje je godišnje klanjanje – bit ćemo odsutni gotovo čitav dan i tko nas treba naka navrati poslije jutarnje i večernje mise.
 9. Kod nas će u subotu na svetkovinu Bezgrješnog začeća BDM biti samo jutarnja misa zornica i večernja, a u katedrali je u 18,00 sati proslava 25-obljetnice zbora Chorus liturgicus s misom koju predvodi biskup i koncertom poslije mise.
 10. Župni vjeronauk je u ovom tjednu redovit – uz prvopričesnike i firmanike vjeronauk imaju niži razredi s time da u četvrtak nema vjeronauka zbog blagdana sv. Nikole, ali ima obavezna sv. misa za sve.
 11. Naša Zajednica mladihkoja se redovito okuplja na subotnim vjerničkim druženjima ovog adventa je pripramila humanitarnu radionicu i želi vas poslije sv. mise pozvati na donacijsku prodaju kolača, pića i svojih kreativnih proizvoda. Skupljene priloge upotrijebit će za sudjelovanje u posebnoj duhovnoj obnovi na Veternici. – Vi ih podržite, a oni će vas malo okrijepiti.
 12. Svi mladi naše župe pozvani su na duhovnu obnovu u subotu u 16,00 sati u crkvu Dobrog Pastira, na dekanatski susret katoličke mladeži.
 13. Tijekom adventa i ove ćemo godine skupljati živežne namirniceu našoj crkvi za siromašne obitelji naže župe. Namirnice možete odložiti u košaricu ispod kipa sv. Antuna s desne strane u dnu crkve.
 14. Preporučujemo tisak: Glas koncila, Živo vrelo i kalendare.

 

 


Župa sv. Nikole, 02.12.2012 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta