33. NEDJELJA KROZ GODINU KRIST KRALJ studenog 2021.


images33. NEDJELJA KROZ GODINU

KRIST KRALJ

studenog 2021.

————————————————

mise: 08,00; 18,00. – SV. FLORIJAN: 16,00;

radnim danom: 08,00; 18,00

————————————————

 1. Prije dvije godine na današnju svetkovinu Krista Kralja, na dan 24. studenog 2019. je zaređen naš biskup mons. Bože Radoša – uključujemo ga u svoje molitve.
 2. Sutra je spomendan sv. Cecilije zaštitnice crkvene glazbe – članovi zbora Donum nakon večernje mise imat će probu pjevanja s domjenkom. Redovita proba bit će i u srijedu. – Pozivamo i nove članove da se uključe u zbor Donum.
 3. Od subote 27. studenog započinjemo molitvenu devetnicu u čast sv. Nikoli kao svoju pripravu za naše godišnje župno proštenje – svetkovinu sv. Nikole. Svaki dan 10 minuta prije večernje sv. mise imat ćemo pobožnost u čast Sv. Nikoli – molit ćemo litanije Sv. Nikole s pripadnim molitvama za djecu, mornare i putnike.
 4. Iduće nedjelje započinje nova crkvena godina. Advent ili došašće je vrijeme u kojem se pripremamo za trostruki Kristov dolazak – onaj povijesni spomenom, onaj budući spremnim iščekivanjem, a trajni njegov dolazak sudjelovanjem u sakramentima, osobito u euharistiji. Budući da je to vrijeme budnosti, pozivamo vas svaki dan na mise zornice u 06,00 Zato od iduće nedjelje do Božića neće biti jutarnjih misa u 08,00 sati ni nedjeljom ni svagdanom. Ostale mise su po redovitom rasporedu.
 5. Poslije misa zornica prijašnjih smo godina pozivali na druženje u dvorani Myra na katu vjeronaučne dvorane – no ni ove kao ni prošle godine zbog epidemioloških razloga tog druženja neće biti do daljnjega.
 6. U ovom tjednu župni vjeronauk je redovit za prvopričesnike i firmanike – s time da je u srijedu u 16,00 sati vjeronauk i za 7. razred.
 7. U subotu u 10,00 sati pozivamo ministrante na sastanak s đakonom Matijom – mogu doći i novi osobito prvopričesnici i firmanici.
 8. Preporučujemo tisak i kalendare.
 9. Naš biskup je donio odluku o izboru župnih vijeća – pastoralnog i ekonomskog u cijeloj našoj biskupiji. – U dogovoru s bivšim članovima vijeća župnik je sastavio listu kandidata za oba vijeća. Danas će svi naši župljani koji sudjeluju na sv. misi dobiti izborni listić na kojem će zaokruživanjem birati svoje kandidate i iduće 1. adventske nedjelje također na sv. misi predati te listiće. 5 kandidata s najviše glasova, koji prihvate službu za Župno ekonomsko vijeće i 10 kandidata s najviše glasova, koji prihvate službu za Župno pastoralno vijeće bit će predloženo našem biskupu da im podijeli mandate za te službe. – Molimo za izbor odgovornih župnih savjetnika i nadziratelja, a danas uzmite izborne listiće te ih iduće nedjelje s izabranim kandidatima vratite. – Zahvaljujemo vam se na suradnji i neka vas Bog blagoslovi.

Stjepan Najman, 20.11.2021 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta