24. NEDJELJA KROZ GODINU – 11. rujna 2022.


preuzmi24. NEDJELJA KROZ GODINU – 11. rujna 2022.

mise: 08,00; 10,00; 11,30; 19,00. – SV. FLORIJAN: 17,00;

radnim danom: 08,00; 19,00

 

 1. Od danas su redovite mise nedjeljom, tj. uz dosadašnje mise u 8,00 10,00 i 19,00 bit će mise i u 11,30 u župnoj crkvi i kod Sv. Florijana u 17,00 sati. Radnim danom su mise u 8,00 i 19,00 sati.
 2. Započela je nova školska godina i ponovno upozoravamo sve roditelje da su u savjesti dužni upisati svoju djecu na župni i školski vjeronauk u svim razredima školovanja – u protivnom neće moći pristupiti redovitoj pripravi za sv. sakramente, a srednjoškolci neće moći biti kumovi.
 3. Zaziv Duha Svetoga za početak nove školske i vjeronaučne godine imat ćemo iduće nedjelje 18. rujna na misi u 10,00 sati, a ispovijed na početku nove vjeronaučne godine bit će u subotu 24. rujna u 10,00 sati. Trebaju doći svi vjeroučenici od 4. do 8. razreda, a mogu doći i srednjoškolci i mladi.
 4. Župni vjeronauk započet ćemo poslije zaziva Duha Svetoga za prvopričesnike i firmanike, a za ostale vjeroučenike ćemo započeti od mjeseca listopada. – Naš biskup insistira na župnom vjeronauku za vjeroučenike svih razreda – za one koji se ne bi odazvali primanje sakramenata će se odgoditi.

ŽUPNI VJERONAUK:

razred – svaki utorak           – 15,15

                   ili  četvrtak           – 16,00

razred – svaki utorak         – 16,00

                  ili četvrtak            – 15,15

SREDNJOŠKOLCE I OSTALU MLADEŽ pozivamo na zajednicu mladih u petak u 19,45 sati  u dvoranu „Myra“ na zajedničko druženje s molitvom, poukom i razmišljanjem o vjeri.

 1. ODRASLI KOJI NISU PRIMILI SVE SAKRAMENTE – prvi susret bit će u nedjelju 2. listopada u 20,00 sati – poslije večernje sv. mise.
 2. U četvrtak je u 17,00 sati u katedrali sv. misa na kojoj sudjeluju svi članovi Župnog pastoralnog i Župnog ekonomskog vijeća dvaju varaždinskih dekanata, a poslije mise bit će u dvoranama pastoralnog centra u Zagrebačkoj 3 sastanak svih vijećnika. – Na tom susretu sudjeluju i članovi naših župnih vijeća.
 3. U srijedu je u susjednoj župi Kučan Marof župno klanjanje.
 4. U subotu 17. rujna je u Bjelovaru Susret hrvatske katoličke mladeži na kojem sudjeluju i predstavnici naše vjerničke mladeži.
 5. PROSLAVA 25. OBLJETNICE USPOSTAVE VARAŽDINSKE BISKUPIJE

  Sveti papa Ivan Pavao II. na blagdan slavenskih apostola svetih Ćirila i Metoda, 5. srpnja 1997. godine utemeljio je Varaždinsku biskupiju, odijelivši od nekadašnje Zagrebačke nadbiskupije Podravinu, Međimurje i dio Hrvatskog zagorja te imenovao mons. Marka Culeja prvim varaždinskim biskupom. U nedjelju, 28. rujna iste godine svečanim euharistijskim slavljem uspostavljena je naša Biskupija, a mons. Culej uveden je u službu njezinoga prvoga biskupa.

  Ove godine obilježavamo srebrni jubilej naše Biskupije, koji ćemo proslaviti svečanim euharistijskim slavljem u nedjelju, 25. rujna 2022. godine na otvorenom prostoru iza varaždinske katedrale s početkom u 17 sati. Naš varaždinski biskup Bože Radoš pozvao je sve vjernike da dođu u Varaždin na to slavlje: svećenike, vjeroučitelje, odgojiteljice u vjeri, članove župnih pastoralnih i ekonomskih vijeća, sakristane, zvonare, pjevače, čitače, ministrante, članove župnih Caritasa, molitvenih skupina, zajednica mladih, živih vjerničkih krugova, buduće krizmanike… U 16 sati započet će molitveni program na prostoru za slavlje te će u katedrali biti prilika za svetu ispovijed.

  U subotu uoči toga slavlja, 24. rujna 2022. godine u svim župnim crkvama naše biskupije vjernici će se okupiti na euharistijsko klanjanje kako bi zajedno zahvalili za srebrni jubilej naše Biskupije i molili za njezine potrebe. Te subote u našoj župnoj crkvi klanjanje će započeti u 18,00 sati.

   

   

  1. SUSRET HRVATSKIH I SLOVENSKIH VJERNIKA KATOLIKA

  Nakon Marije Bistrice, Brezja, Trsata, Ptujske Gore, Ludbrega, Stične i Krašića, održat će se 8. susret hrvatskih i slovenskih vjernika katolika u Beltincima (Biskupija Murska Sobota) u Sloveniji u subotu, 8. listopada. Tom susretu pridružit će se vjernici iz Mađarske budući da u biskupiji koja je domaćin živi veći broj mađarskih vjernika. U 9 sati započet će duhovni program, bit će prilika za svetu ispovijed, a središnje misno slavlje bit će u parku kraj župne crkvu u Beltincima u 10 sati. Nakon misnog slavlja bit će kratki kulturno-umjetnički program. Domaćini će organizirati zakusku i ponuditi prigodni meni po cijeni od 5 eura. Tijekom poslijepodnevnih sati bit će mogućnost posjeta crkvama biskupije Murska Sobota: Odranci, Murska Sobota (katedrala), Križevci pri Ljutomeru, Turnišče (marijansko svetište), Radenci i Tišina. Organiziramo hodočašće i u našoj župi. Prijave su do 25. rujna. Cijena hodočašća iznosi oko 70,00 kn.

  U petak, 7. listopada uoči središnjeg dana susreta održat će se susret mladih iz Slovenije, Hrvatske i Mađarske. Susret će započeti u 20 sati. Nakon molitvenog početka održat će se kateheza i euharistijsko klanjanje. Poslije će biti večera i druženje te noćenje u sportskoj dvorani, kako bi se sudjelovalo na drugom danu susreta. Za noćenje je potrebno ponijeti vreću za spavanje. Polazak iz Varaždina je u petak u 18 sati. Mladi se mogu prijaviti izravno u Ured za pastoral mladih do 25. rujna na mladi@biskupija-varazdinska.hr sa sljedećim podatcima: ime i prezime, župa, broj mobitela, e-mail, datum rođenja i broj valjane osobne iskaznice.


Stjepan Najman, 10.09.2022 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta