15. NEDJELJA KROZ GODINU – 16. srpnja 2023.

images (5)15. NEDJELJA KROZ GODINU – 16. srpnja 2023.

mise: 08,00; 10,00; 19,00.

radnim danom: 19,00

1. Proteklog ponedjeljka započeli smo ličilačke radove u župnoj crkvi – obojat ćemo iznova sve zidove i stropove. Majstori su čitav protekli tjedan montirali skele, a idući tjedan će započeti farbanje. – Radovi su opsežni, i naravno nisu jeftini. Zahvaljujemo svim darovateljima obiteljskog dara koji su doprinos za crkvene potrebe već dali ili će još dati. – Nadamo se da ćemo ove radove uspješno dovršiti, kao i planirati daljnje aktivnosti.
  2. Dokle god traju radovi u crkvi, neće biti sprovodnih misa odmah poslije sprovoda nego tek navečer prije redovite večernje mise. Isto tako neće biti uobičajenog jutarnjeg klanjanja.
  3. Danas je škapularsko proštenje kod naših franjevaca sa glavnom misom u 18,30 koju predvodi sisački biskup mons. Vlado Košić.
  4. U četvrtak je poslije večernje mise redovito tjedno klanjanje.
  5. U subotu je župno proštenje u susjednoj župi našega dekanata u Knegincu s glavnom misom u 10,00 sati.
  6. Iduće nedjelje pod geslom „Od koljena do koljena dobrote je njegova“ obilježava se Svjetski dan baka i djedova i starijih osoba koji se slavi uoči spomendana Sv. Ane i Joakima, Isusove bake i djeda, što je prije dvije godine ustanovio papa Franjo.
  7. A proštenje sv. Ane zaštitnice naše novoosnovane župe slavit ćemo iduće srijede 26. srpnja svetom misom u 19,00 sati kod poklonca sv. Ane u ulici Vikla Novaka.
  8. Papinska misijska djela u Republici Hrvatskoj iduće nedjelje potiču na akciju MIVA, prikupljanje novčanih darova za nabavu misijskih vozila. Potiču se vozači da za svaki sretno prijeđeni kilometar za misijska vozila daruju najmanju novčanicu – za nas 1 lipu. Svoj dar moći ćete dati iduće nedjelje u škrabicu na polici za tisak.
  9. Kao i prošle nedjelje i današnju večernju misi slavit će vlč. Alexandre Adjimon Djovoédo. – Informirao nas je kako u njegovoj župi nema vode i da su do sad uspjeli iskopati bunar dubok preko 130 metara, a sada bi trebali izgraditi vodotoranj da naprave vodovod za župu i župljane. – Preporučujemo dobrim ljudima da pomognu ovaj pothvat u Beninu svojim dragovoljnim prilozima koje ćemo prikupljati na kraju mise u posebnu košaricu. – Vlč. Alexandre je u Hrvatskoj do konca srpnja, a smješten je u Svećeničkom domu.

Stjepan Najman, 15.07.2023