3. adventska nedjelja


1. Danas se slavi Nedjelja caritasa – sva milostinja namjenjuje se za potrebe caritasa. U ime svih potrebnih pomoći, zahvaljujemo vam na velikodušnosti. – Uključite se ujedno i u božićnu akciju Hrvatskog caritasa “Za 1000 radosti” uplatom na žiro-račun, slanjem SMS-poruke ili pozivom na donacijski telefon 060-9010! – Pogledajte plakat ili uzmite mali letak.
2. Tijekom tjedna možete u pripravljenu košaru kod kipa sv. Antuna s desne strane u dnu crkve darovati živežne namirnice za naše siromašnije župljane. Ta će košara biti u crkvi do iduće nedjelje.
3. Vjeronaukje u ovom tjednu za niže razrede, s time da u petak neće biti vjeronauka za 4. razred, a za prvopričesnike i firmanike je u četvrtak za jedne i druge u 15,00 sati – zbog ispovijedi u Sv. Iliji i Dobrom Pastiru.
4. Svi vjeroučenici obavezno trebaju doći u subotu na ispovijed koja počinje u 10,30 sati. – Nakon ispovijedi svi će dobiti štambilj u evidencijske knjižice i potpisat će se na listić.
5. U subotu 22. prosinca je u našoj župi velika božićna ispovijed za sve župljane u 10,30. – Nakon ispovijedi neće biti sv. mise.
6. Za ispovijed starijih i nepokretnih koji ne bi mogli doći u crkvu, imamo mogućnost posjetiti ih kod kuće tijekom tjedna – pozovite nas.
7. Zbog božićnih ispovijedi u susjednim župama odsutni smo u četvrtak i prije i popodne – u Sv. Iliji, petak u crkvi Dobrog Pastira, u subotu i prije i poslije naše ispovijedi – u Jalžabetu i u Vidovcu, i u nedjelju popodne – u Sračincu.
8. Ministranti imaju iduće nedjelje u 17,00 sati ministrantski sastanak.
9. Zborsko pjevanje je u petak u 19,30 – dječji zbor je u subotu u 11,00 sati. Naš župni zbor „Donum“ imat će Božićni koncert na Štefanje u ponedjeljak 26. prosinca poslije večernje mise. Na koncert vas pozivamo posebno zato jer će biti humnitarni tj. prikupit će se dragovoljna novčana sredstva za djecu u Tanzaniji.
10. U subotu poslije večernje mise je susret zajednice mladih.
11. Č. s. uršulinke imaju u subotu i nedjelju od 15,30 do 18,00 sati duhovnu obnovu za odrasle koju vodi s. Ljiljana Radošević s temom „Hod u vjeri“.
12. Preporučujemo svima, a osobito roditeljima školske djece i mladih sudjelovanje na tribini s temom uvođenja zdravstvenog odgoja u školama. Tribinu će voditi Jelena i Vjeran Grabant i Ladislav Ilčić sutra u 19 sati u dvorani Pastoralnog centra Varaždinske biskupije u Zagrebačkoj 3.
13. U srijedu poslije večernje sv. mise molimo dragovoljce za unošenje i kićenje borova za našu crkvu.
14. Preporučujemo za čitanje Glas koncila i ostali tisak, a možete nabaviti i kalendare – na polici za tisak.
15. U ovoj godini vjere posebno vam preporučujemo Kompendij (sažetak) Katekizma Katoličke Crkve po velikom popustu – samo za 30 kuna.
16. Objavljujemo raspored za Blagoslov obitelji.


Župa sv. Nikole, 16.12.2012 • Bogoslužje


  Svakodnevne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati

  Nedjeljne mise su:

  JUTARNJA u 08,00 sati
  ŽUPNA u 10,00 sati
  POLDANJA u 11,30 sati
  VEČERNJA u 18,00 sati
  *KAPELICA SV. FLORIJANA u 16,00 sati

 • Kontakt


  Župni ured:
  Trg slobode 11
  42 000 VARAŽDIN

  Tel: 042 212 412
  E-mail: zupni.ured.sv.nikola@vz.t-com.hr
  OIB: 07598454992
  IBAN: HR8123600001101744797

  Više kontakta